До уваги суб’єктів господарювання!

01.11.2019
До уваги суб’єктів господарювання!

З 02.11.2019 набирає чинності Закон України “Про Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності”.

Даним Законом внесено зміни до:

- Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- Цивільного кодексу України;

- Закону України “Про нотаріат”;

- Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень";

- Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань";

- Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю".

Детальніше зупинимось на змінах, що стосуються сфери бізнесу, зокрема зміни, що будуть внесені до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

1).Доповнюється перелік заявників, а саме:

- спадкоємець чи правонаступник учасника товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю або уповноважена ними особа;

- учасник, який виходить з товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, його спадкоємець чи правонаступник або уповноважена ними особа;

- особа, яка набула частку (частину частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, особа, яка відчужила (передала) її, або уповноважена ними особа;

- позивач або уповноважена ним особа - у разі подання судового рішення, що набрало законної сили.

2).Впроваджується принцип екстериторіальності для державної реєстрації фізичних осіб-підприємців. Тепер для державної реєстрації ФОП, документи можна подати до будь-якого суб’єкта державної реєстрації в межах Україн, як в електронній так і в паперовій формі. Для юридичних осіб принцип екстериторіальності діятиме лише в разі подання електронної версії документів, для паперової форми лишатиметься формат подачі документів в межах області. Відповідні зміни внесено до профільного Закону про держреєстрацію.

3).У зв’язку з ліквідацією акредитованих суб’єктів реєстрації (комунальних та державних підприємств) діючими в сфері державної реєстрації залишатимуться державні та приватні нотаріуси, а також державні реєстратори місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

4). Зміни до Єдиного державного реєстру, пов’язані з відчуженням частки у статутному капіталі юридичної особи та у результаті видачі свідоцтва про право на спадщину на частку у статутному капіталі будуть вчинятись виключно нотаріусом, яким вчинено відповідну нотаріальну дію одразу після вчинення такої нотаріальної дії. Цей принцип діятиме відносно всіх організаційно-правових форм юридичних осіб крім акціонерних товариств, товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю.

5). Нотаріальне засвідчення справжності підпису не поширюватиметься на державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що вносяться на підставі документів, створених на порталі електронних сервісів та підписані з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри.

5.) В разі якщо документи для проведення реєстраційних дій подаються представником за довіреністю, вона обов’язково повинна буде мати нотаріальне посвідчення.

6.) Тексти заяв, на яких нотаріусом засвідчується справжність підпису (зокрема, передбачених Законом «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»: про вступ та вихід з ТОВ) рішень юридичних осіб (протоколи загальних зборів та рішення власника/єдиного учасника ТОВ), актів приймання-передачі частки (частини частки) у статутному капіталі, актів про передання нерухомого майна до та зі статутних капіталів юридичних осіб, передавальних актів, розподільчих балансів, а також інших документів, визначених законами, тепер викладатимуться на спеціальних бланках нотаріальних документів.

Департамент "Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку"