Невчасно вклеїли фото у паспорт — доведеться робити ІД-картку

13.08.2019
Невчасно вклеїли фото у паспорт — доведеться робити ІД-картку

Досить часто адміністратори ЦНАП стикаються з випадками, коли лучани протерміновують вклейку фото паспорт громадянина України при досягненні 25- чи 45-річного віку, тому приходиться відмовляти у прийомі документів на отримання послуг.

З 5 жовтня 2018 року набрали чинності зміни, внесені Урядом до постанови Кабінету міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України».

Відповідно до внесених змін, як і раніше громадяни, які досягли 25- чи 45-річного віку можуть вклеїти фотокартку до паспорта у формі книжечки або ж оформити ID-картку. Але якщо людина не звернулася для вклейки фото впродовж місяця від дня народження, то обмін паспорта на ID-картку здійснюється в обов’язковому порядку.

Для того, щоб отримати паспорт громадянина України у формі картки при досягненні 25 чи 45-річного віку, замість вклеювання фотокартки в паспорт громадянина України, заявник подає такі документи:

  • паспорт, що підлягає обміну;

  • документи, що підтверджують сплату адміністративного збору

  • ідентифікаційний код;

  • документ про сімейний стан (свідоцтво про шлюб/розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили);

  • довідка про підтвердження місця реєстрації або будинкова книга.

Загальна вартість адміністративного збору у разі оформлення ІД-картки протягом 20-ти робочих днів становить 345 грн. У разі термінового оформлення протягом 10-ти днів вартість становить 471 грн.

У разі вклейки фотографії у паспорт громадянина України при досягненню 25 чи 45-річного віку, при собі необхідно мати фотокартку розміром 3,5х4,5 та паспорт громадянина України. Послуга надається безкоштовно. Термін виконання протягом 5-ти робочих днів.

На Порталі електронних сервісів Волині (http://e-services.volyn.ua/) з’явилася можливість попереднього онлайн-запису в електронну чергу для подачі документів на будь-яку адміністративну послугу у ЦНАП міста Луцька.

Запрошуємо скористатися зручними сервісами ЦНАП — швидко та якісно отримати послуги!

Дякуємо, що користуєтеся нашими послугами! Ми працюємо для Вас!

Департамент “Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку”