Відділ реєстрації бізнесу та дозвільних процедур інформує!

16.02.2018
Відділ реєстрації бізнесу та дозвільних процедур інформує!

Товариства з обмеженою відповідальністю (надалі – ТОВ) є найбільш поширеною організаційно-правовою формою для ведення бізнесу в Україні. 

Правове регулювання діяльності ТОВ регулюється Законом України «Про господарські товариства», який було прийнято ще у 1991 році. На той час цей закон був одним із найважливіших законів, який започаткував створення та розвиток бізнесу в Україні. З моменту прийняття Закон України «Про господарські товариства» зазнав чимало змін та доповнень. У 2004 році набрали чинності Цивільний та Господарський кодекси України які кардинально внесли зміни в правове регулювання бізнесу. Проте, на даний час цей закон із врахуванням змін не завжди спроможний врегулювати та захистити права учасників господарських товариств.

06.02.2018 року Верховна рада України прийняла у другому читанні проект закону №4666 про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю, який підтримали 285 народних депутатів.

Новий закон передбачає низку нововведень, зокрема:

  • відсутність обмежень у кількості учасників;

  • відсутність інформації щодо розміру часток і переліку засновників у статуті;

  • перехід частки померлого учасника до спадкоємця без згоди учасників товариства;

  • перша редакція статуту товариства підписується всіма учасниками товариства. Справжність підписів учасників засвідчується нотаріально;

  • передбачено поняття «корпоративний договір»;

Варто відмітити, що прийнятий закон є реформаторським, євроінтеграційним і надзвичайно важливим.

Департамент "Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку"